• "Fıstıkzade" İstanbulluyu Baklavaya Doyuracak
Online Alışveriş İçin Tıklayın

"Fıstıkzade" İstanbulluyu Baklavaya Doyuracak

Fıstıkzade Baklavaları'nın Ataşehir şubesi düzenlenen törenle açıldı. Törenin ardından açıklamalarda bulunan Fıstıkzade Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Diri, stevia formüllü orijinal Gaziantep baklavalarının diyabet hastaları için yaptıklarını belirtti.

DİYABET HASTALARI DA BAKLAVA YİYEBİLECEK
Diyabet hastalarının da baklava yiyebileceklerine dikkat çeken Vedat Diri, "Ülkemizde biliyorsunuz çok fazla diyabet hastası var. Baklava yemek istiyorlar ama yiyemiyorlar. Dolayısıyla bu ürüne, ARGE yaptık. Stevia doğal bir bitki. Kan şekerini düzenleyici ve şeker hastalarının kullandığı bir bitki. Ancak daha önce bu ürünle ilgili çalışmalar yapılmış. Kalorisi düşük baklavalar için çalışmalar yapıldı. Biz 6 aylık bir ARGE sonucunda orijinal Gaziantep baklavasına ve stevialı özel bir formülle hem ununun, hem yağının kalorisini düşürerek özel bir ürün yaptık. Diyabet hastalarımız da bundan sonra baklava yiyebilecekler" diye konuştu.
Ataşehir Şube sahibi Nilüfer Özyıldırım ise, "Biz ilk mağazamızı açıyoruz İstanbul'da Ataşehir'de açtık. İstanbul halkını baklavaya doyurma gibi bir iddia ile yola çıktık. Ürünlerimiz yüzde yüz Antep ürünleridir. Her gün günlük olarak Antep'den geliyor" dedi.
Fıstıkzade Baklavaları'nın İstanbul Master Franchisör'ü İlyas Özyıldırım, tüm Türkiye'de şubeleşme işlemlerinin devam ettiğini belirterek, "Geçen hafta Bursa'da bir sözleşme imzaladık. Van'da yeni bir bayiimiz var. 2016'da İstanbul'da hedefimiz 10 tane şube ile yola hızla bir şekilde başlamış olmak. Çok yakında İstanbul Göztepe ve Acıbadem'de yeni şubelerimiz açılıyor olacak" şeklinde konuştu.

Diger Haberler

Devamını Oku

Fıstıkzade'den 17. Şube

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade Sakarya'da

‘Gaziantep'ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep'in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade gurmeleri Gaziantep'te ağırladı

Fıstıkzade baklava, Gaziantep'in gastronomi alanındaki hedeflerine destek olmak ve Fıstıkzade markasının

Devamını Oku

Fıstıkzade Büyüyor

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade'den Gastronomi Ödülüne Destek

Gaziantep’in UNESCO tarafından gastronomi dalında yaratıcı şehirler listesine alınmasıyla başlayan heyecana

Devamını Oku

Fıstıkzade Artık Bursa'da

Fıstıkzade Baklavaları 14. şubesini Bursada açtı. Nilüfer ilçesinde bulunan Fatih Sultan