• SIKÇA SORULAN SORULAR
Online Alışveriş İçin Tıklayın

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Fıstıkzade işletmecisi olabilirim?

 

Fıstıkzade şube başvuruları için 6 adımda franchising süreci dikkate alınır. Sıralamaya göre başvurular değerlendirilir. Fıstıkzade işletmecisi olabilmenin ilk adımı ön başvuru formunu doldurmaktır. Ön başvuru formu tarafımıza ulaştıktan sonra franchise ekibimiz size ulaşacaktır.

 

 

Konsept mağaza özellikleri ne olmalıdır?

 

Mağaza konseptinde yatırımın yapılacağı şehir ve bölge/merkezin özellik ve koşulları dikkate alınarak metrekare belirlenecektir. Mekanın konum itibariyle bir tüketim merkezinde olması, işletme maliyetinin en cazip olacağı bir mekanın tercih edilmesi, uygun bir cepheye sahip olması gibi unsurlar dikkate alınacaktır.

 

Mekanın uygunluğuna nasıl karar veriliyor?

 

Fıstıkzade franchisee ekibi; mekan, bölge ve işletmeci adayının analizini içeren bir fizibilite raporu yapar ve yatırım boyutu, mekanın uygunluğu ile yatırım geri döndürme süresi üzerine öngörülerini işletmeci adayı ile paylaşır.

 

Fıstıkzade projesinin maliyeti ne olmaktadır?

 

Fıstıkzade projeleri üzerinde sürekli çalışan mimarlarca yapılmaktadır. Mekan uygulamaları yani inşaatı ise Franchisee tarafından gerçekleştirilecekti. Maliyetler mekanın açılacağı şehirlere göre değişmekle beraber Fıstıkzade ekibi en az maliyetin oluşması için tecrübe ve desteğini sunacaktır.

 

Fıstıkzade şubesi açmak için gerekli olan sisteme katılış payı nedir?

 

Fıstıkzade coğrafi ve sosyoekonomik yapıları göz önüne alarak hesaplanan bir sisteme giriş bedeli belirler. Her konsept veya mağaza için tek sefere mahsus sözleşme imza akabinde alınır.

 

Fıstıkzade franchising anlaşması ile işletmecisine tanıdığı haklar nelerdir?

 

Bölge koruması, reklam ve promosyonlardan faydalanma ve tecrübe ve bilgi birikiminin paylaşımı.

 

Fıstıkzade franchising anlaşmasının süresi ne kadardır?

 

Anlaşma süresi 5 yıldır. Bu sürenin içersinde Fıstıkzade belirlediği yeterlilik standartlarının sağlanması durumunda, tarafların anlaşması halinde yeniden uzatılır.